kullandığım organik makyaj ve kişisel bakım ürünleri..

Evet o kadar kozmetik ürünü dedim durdum ve sonunda sıra, kullandığım markalara-ürünlere geldi:)

 1. Yes to Carrots'ın havuçlu el kremi: Hiç yağlandırmıyor, hemen emiliyor. Tek eksiği, keşke biraz daha kokulu olsaydı. Kokusu yok denecek kadar az.
 2. Yes to Carrots'ın salatalık özlü yüz temizleme jeli: Çok az bir miktarı, ıslak yüzünüze uyguluyorsunuz. İnanılmaz başarılı. Hem yüzünüzü çok güzel temizliyor, hem de hiç kurutmuyor. Yağları tamamen arındırıyor, çok duru-pak bir cilt bırakıyor.
 3. Yes to Carrots havuçlu gece bakım kremi: İşte bunun kokusu çok tatlı. Hem çok güzel nemlendiriyor, hiçbir kuruluk bırakmıyor, hem de bunu küçük parmak tırnağı ucu kadar az bir miktarla başarıyor. Ayrıca hiç mi hiç yağlı değil, hemen emiliyor.
 4. Alvede papatyalı anti-aging yüz bakım kremi: Bu da diğeri gibi hiç ama hiç yağlatmıyor, oysa ki sürerken tersiymiş gibi görünüyor ama asla öyle olmuyor. Kokusu çok daha güzel ama organik olmasından ötürü fazla uzun süreli değil. Ancak çok iyi bir krem.
 5. Alveda karanfil özlü vücut yağı: Evet yağ ama hemen emiliyor ve hiç yağlandırmıyor, hemen kuruyup gidiyor. Çok hoş bir kokusu var ve cilde çok iyi geliyor, özellikle silke-pil sonra bacaklarda çok etkili.
 6. Weleda gül özlü vücut yağı: İnanılmaz güzel, buram buram gerçek gül kokuyor. Her an her yere süresiniz geliyor. Tabii ki çok yağlı değil ve doğal.
 1. Beauty Protector marka saç spreyi: İçindekilerinin tümü doğal olan, sevgili Birchbox sayesinde tanıştığım inanılmaz güzel bir sprey. Öncelikle kokusu parfümlere on basar, deodorant gibi kullanasınız geliyor. Saçın karışmasını önlüyor, kolay taramayı sağlıyor, saçı güneş ışınlarına karşı koruyor ve ışıltı veriyor. Daha da bir sürü güzel niteliği var ama sırf bunlar bile tercih sebebi yapıyor kendisini.
 2. MyChelle yüz bakım serum spreyi: Yüzü temizledikten sonra, krem öncesi sıkılıyor. Nasıl duru ve temiz bir cilt hissi veriyor anlatamam. Bence belirgin bir canlılık ve renk katıyor cilde, kan getiriyor.
 3. Klorane kuru şampuan: En ünlü ve en doğal içerikli kuru saç spreyi. Benimki şimdilik seyahat boyu. Tabii ki tertemiz yıkanmış saçın yerini tutamaz ama arkadaşta kalınan bir gece sonrası, uçak yolculuğu bitimi gibi durumlarda bence çok gerekli. Özellikle de hiç kimyasal içermemesi cabası.
 4. Aloe Life aloevera jel: Her türlü cilt probleminde hemen uyguluyorum. Yüzde yüz doğal olması, organik olması çok önemli. Kaç kez hayatımı kurtardı anlatamam. Her derde deva.
 1. Logona pudra: Kullanımında önce kapatıcı fondöten sonra bu pudra yazıyor ancak bence tek başına da çok güzel ve etkili. En güzeli de doğal olmasından ötürü içiniz o kadar rahat kullanıyor, yüzünüze sürebiliyorsunuz ki. Hem sünger dağıtıcısı da çok güzel. Hemen kolayca yayıyor tozu. Hatta fondötene gerek bırakmadan küçük kusurları çok doğal bir şekilde kapatıyor, cilde-yüze çok doğal bir renk, hafif bir bronzluk katıyor.
 2. Elyssambre anlık: Whole Foods Londra'da organik anlık ararken cildime en yakın renge sahip olan marka olduğu için bilmeden almıştım ve inanılmaz memnun kaldım. Çok hafif bir dokunuşla o kadar doğal, sanki sizin kendi yanak pempeliğinizmiş gibi yapıyor ki anlatamam. Hem içinde minik çok güzel bir aynası var, kapağı mıknatıslı, açması çok kolay, toz sızıntısı yapmıyor, ayrıca da içi bitince re-fill (yeniden dolurulabilir) şeklinde bir haznesi var, bir daha kutuya para vermenize gerek kalmıyor (zira baya yüksekti). Yani iki açıdan da sustaniable;)
 3. Mineral Fusion anlık: Dört ve altı numaradakilerle bir arada set halinde satılıyordu. Mother Nature organik marketten almıştım (Newport, CA). Rengi çok güzel. Doğal bir görünüm de veriyor, çantada taşımalık.
 4. Mineral Fusion maskara: Ee pek tabii en hassas yer olarak göz için illa ki organik olmalı ihtiyacıyla aldığım bir maskara. Belki kimyasal muadilleri daha iyi etki veriyordur ancak bence zararı yanında benim fikrim 'almayım kalsın'. Kıvırsın hafif, uzatsın azcık yeter bana. Gözümü korusun da en önemlisi o kanımca.
 5. Kiss My Face fondöten: İlla bir fondötenim olsun kötü günler için ama illa ki organik olsun düşüncesiyle almıştık. Ablamın önceden kullandığı ve memnun kaldığıydı. Bir kere kimyasal yok diye çok rahat kullanma hissi paha biçilmez, hem yağlatmıyor, hem de renk katıyor. Gereken kapatma işlemini de kötü muadillerine kıyasla gayet iyi beceriyor. Hele ki böyle bir üründe kesinlikle organik alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu arada Kiss My Face'in tüm ürünleri çok güzel.
 6. Mineral Fusion dudak parlatıcısı: İnanılmaz güzel. Nasıl harika, doğal bir ışıltı veriyor inanamazsınız. Hem yeseniz, yalasanız da bir şey olmuyor. Çok çok iyi.
 1. Eos çilekli dudak koruyucu: Makyaj değince ayrıca lipbalm'larıma yer vermeden edemedim. Eos yüzde 99 organik, en ünlü doğal dudak koruyucularından biri. Çileklisi yeni çıkınca almadan edemedim. Hatta daha önce de post yapmıştım, alır almaz. Bir kere çok uzun dayanıyor, doğal, tek hareketle iki dudağa sürülebilmesi de en bilinen özelliği. O mis çilek kokusu da yeme isteği uyandırıyor. Hem de yense de zarar vermiyor. Tüm kokuları, tatları gibi bu da muhteşem. Tam çantaların vazgeçilmezi.
 2. Bogner dudak koruyucu: İçeri deli doğal bir lipbalm. THY çantasından çıktığından beri çok kullanıyorum. Zira kokusu, texture'ı o kadar güzel ki. Parfüm gibi bir kokusu, çok güzel ışıltı veren bir parlaklığı var. Ne öyle deli gibi ıslaklık veriyor görüntüsel olarak ne de mat. Hafif yağlı gibi ama değil. Bambaşka güzel yapıyor dudağın parlaklığını :)
 3. Burt's Bees dudak koruyucu-parlatıcı: Her halde en ünlü organik kozmetik markasıdır Burt's Bees. Evet bu da çok hoş naneli bir kokuya ve tada sahip, hafif de tatlı bir pembelik katıyor bu çeşiti (Peony). Hem de vegan ;)
 1. Aubrey deo-sprey: Çok ama çok hoş bir kokusu var. Ben ellerim kötü koktuğunda elime bile sıkıveriyorum:)
 2. Aubrey roll-on: Organik koltuk altı roll-on'umu bulamayınca kokusunu sevdiğim için aldığım bir üründü. Kokusu deli güzel bir gül kokusu. Tek kötü yanı, temiz vücuda dahi sürseniz kısa bir süre sonra o güzelim gül kokusu nedense ağırlaşıyor ve kötü-rahatsız edici bir kokuya dönüşüyor. O yüzden kokusuna deli olsam da çok kullanamıyorum :(
 3. Herbal Magic roll-on: Bunun da deli güzel bir lavanta kokusu var. Her daim hafif hafif kokuyor. Ancak bunun dezavantajı da ter kokusunu gidermedeki zayıflığı :( Ne yazık ki çok etkili bir roll-on değil :( Ama yaseminlisi gibi kokuları dehşet.
 4. Thursday Plantation roll-on: Tea tree kokulu bu roll-on tesadüfen aldığımız ve ömrü hayatımız boyunca kullandığımız en en iyi roll-on. Kokusuyla değil o tam organik, doğal etkisiyle ter kokusundan eser bırakmıyor. İnanılmaz etkili, çok ama çok iyi. Tüm zamanların en iyi roll-on'u.
 5. D-Life doğal deodorant tuz: Tek Türk ürünüm sanırım. İnanmayacaksınız ama dört numaradaki roll-on kadar ve iddia ediyorum o kimyasal yüklü tüm muadili spreyler kadar, hatta daha etkili. Bilmeyenler olabilir, bu doğal bir tuz taşı. Büyük parça bir tuz yani. Koltuk altınız kuru ise ucunu hafif suyun altına tutup koltuk altınıza roll-on gibi sürüyorsunuz; ya da duştan yeni çıktıysanız ıslak bedeninizde hemen uyguluyorsunuz. Ne kokusu, ne kremi hiçbir şeyi yok. Ancak mucize gibi bir şey. Hiç ter kokmuyorsunuz ve hiçbir kimyasal yüklenmemiş oluyorsunuz. Öyle ki koltuk altı en ama en dikkat edilmesi gereken yer. Hem de ürünü D-Life'tan edinebiliyorsunuz. Ve benim 1 yıl oldu bir santim erimedi. Bu kadar da evladiyelik, uzun ömürlü.

Comments

Popular Posts