Fifty Shades Darker..

Şimdi ben size ne diyim ki; o zaman söyleyim, eğer kitabı okuduğunuz için filmini de göreyim bari sorunsalı içerisinde değilseniz (bknz. Jale :/ ) kesinlikle izlemeyin. Zira o kadar kötü ki anlatmam namümkün! O kadar yani! Oyunculuk, bir öncekinden de kötü olmuş, yani nasıl kötü, tutulcak yeri yok, o kadar! Uyarlama deseniz, uyarlama konseptini çıkaranın içi, öldüyse kemikleri sızlamıştır. Yok böyle bi kitap uyarlaması. O kadar saçma, o kadar manasız olmuş ki resmen şaka gibi bir şey. Yazar nasıl izin vermiş, anlayan beri gelsin. Sırf para için kabul edilecek şey değil.
Daha önce, kitaplara dair yazımlarımda dediğim gibi, benim tam geyik kitap okumak istediğim bir dönemime denk gelmişti seri ve Sex and the City dizisini izler gibi gülerek okumuştum çerez niyetine. Yani en azından kitaplarda bi gıdım espritüellik vardı hiç yoktan. Ama filminde, bırakın onu, her hangi başka bir mefhumun dahi bir gıdım bir şeyliği yok. Yani kelimenin tam anlamıyla, sırf çekilmiş olmak için çekilecek bir filmin vücut bulmuş hali var karşımızda!
Hayır bari o lüks kokulu sahneler ihtişamlı olsun, hadi bari kostümler güzel olsun, hiç olmadı Grey amca böyle ilah gibi ortada salınan bi tip olsaydı da sırf onun arz-ı endamını seyreyleseydik. Yok yok yok..
Sonuç olarak, kaçarak uzaklaşın diyorum, başka da diyecek bir şey bulamıyorum zati! :)
Meraklısına 1: Filmin kitabına dair postum için tık tık..
Meraklısına 2: Serinin ilk filmine dair postum için de buraya tık tık..
Meraklısına 3: Serinin tüm kitaplarına dair postlarım için ise tam buraya tık tık..

Comments

Popular Posts