3 Magic Words.. spiritüal bir belgesel..

3 Magic Words yani 3 Sihirli Kelime, spritüal bir belgesel film. Eğer halihazırda Şimdi'nin Gücü'nü veya benzeri kitapları okuduysanız, Cemalnur Sargut ve onun gibi düşünürlerin görüşlerine aşikarsanız, bu filmin de yine bizlere benzer şeyleri fısıldadığını ve bir kez daha yolumuzu ne yönde çizmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlattığını göreceksiniz. Ve bir anlamda 'aklın yolunun bir olduğuna' bir kez daha, benim gibi, şahit olacaksınız.
70 küsur dakikalık bir belgesel olarak görüntüleri konusunda ise her benzer spritüal yapım gibi doğa, kuşlar-böcekler olayına giriyor ancak böyle yapımlarda bu tip şeylere pek de takılmamak gerekiyor. Arada çok farklı, geniş bir yelpazeden pek çok kişinin görüşlerini (gerek normal halktan, gerekse mentorluk cephesinden) bir araya getirerek diğer tarafların da düşünce-inançlarını yansıtıyor. Ve her şeyiyle sizi, son 20 dakikadaki o vurucu kısma hazırlıyor. O 3 kelimenin ne olduğunu, o atmosferi ve büyüyü bozmamak adına söylemeyeceğim. Ancak sizi yine yerinizde sarstığını, bilseniz bile sizi ürperttiğini söylemem gerekiyor.
Bence iki arada bir derede bir fırsat yaratıp izleyin derim. Hiç olmadı, benzer diğer yapımların, filmlerin, kitapların arada dürtmesi gibi bunun da bir bizi silkelemesine izin verin..
Her şeyi olduğu gibi kabul etmenin, kimseye kırılmamamın-kızmamanın sihrini bir kez daha hatırlayalım ki huzur bulalım diye..

Popular Posts