Yoga modası.. / Yoga fashion..

Hazır ilk yoga post’umu yazmışken yogaya dair giyim ve aksesuar post’u hazırlamanın tam zamanıdır diye düşündüm. Yoga yapanların hâlihazırda bildiği ve yogaya başlamak isteyenler için de bir yogaya giriş kılavuzu olacağını düşündüğüm bu post’ta; yoga derslerinde giyilebilecek uygun kıyafet tarzlarının yanı sıra yoga hareketleri bağlamında kullanılan aksesuarlara da değinmek istiyorum.
I thought time is the time for me to write a post about yoga and fashion since I published my 1st yoga related post in advance. I think that this post can be assumed as a guide for both beginners and the current yoga students. In it, you can find firstly yoga clothing and then posture related accessorizes.
Öncelikle olay en rahat giysilerle başlıyor. Bu standart pamuklu uzun bir tayt olabileceği gibi, kısa bir şort veya kapri boyunda / diz altı tayt da olabilir. Tabii ki klasik bir eşofman altı işi kurtarabilse de, hareketlerin tam yapılıp yapılmadığının anlaşılabilmesi açısından dar bir giysi olması daha ideal. Aynı şekilde üzerinize klasik bir t-shirt de giyilebildiği gibi, arkası boksör atleti tarzı bir body, askılı bir üst veya büstiyer de olabilmektedir. Karın kaslarını hareket anında gözlemleyebilmek adına göbek kısmını açıkta bırakan üstlerin daha uygun olacağının belirtilmesinde yarar var.
First of all, the clothing in the classes must be very comfortable. The classic sports sweat pants can be easily preferred but also you should keep in mind that long or short leggings are appropriate too. Also, these ones are better when it comes to the postures which it is better to see the body elasticity. On the other hand for tops, you can wear t-shirt, strappy or over bust. Even it can be said that for seeing the belly moves it is better to put on tops which don’t cover the belly part.
İkinci en önemli yoga gereksinimi, yoga minderi. Zemini hissetmeyi engelleyecek kadar yumuşak ve yeterli kalınlıkta olması ideal. Hareketler esnasında kaymayı önleyici materyalden ve yıpranması zor cinsten olması de gerekiyor.
The second needy for yoga is mat. It should be enough thick in order not to feel the ground and soft in order to move softly. Also its better not to be slide easily and it should be made from a textile which can not be easily worn out.
Diğer en önemli aksesuar ise yoga kemerleri. Kol ve bacaklara dair gerdirme hareketlerine yardımcı olan bu kemerlerin kolay kavranabilir ve bağlanabilir olması çok önemli..
And another important yoga accessorize is the yoga straps. They are used for the back moves and stretch postures. So that they should be crabbed and wrapped easily.
Bir diğer aksesuar ise yoga blokları olarak yer alıyor. Kafa ve sırt açısından yatar pozisyonda yapılan hareketlerde kullanılan bu blokların ne çok yumuşak ne çok sert olması gerekiyor.
Other accessorize is the yoga blocks. For head and back postures you use them when lying down on the floor. So that it should be neither that soft nor that hard.
Son olarak ise, kemer ve blok olmasa da minderi taşımak için kullanılan yoga çantaları.. Hijyen açısından kendi minderinizi ve aksesuarlarını kullanmanız noktasında derslere taşımak için bu çantalar çok kullanışlı oluyor. Minderler rulo yapıldığı için de dikey ve silindir olan bu çantalara diğer ek aksesuarları koyabileceğiniz gibi, küçük ceplerinin de olması halinde anahtar ve cüzdan gibi eşyalarınızı da rahatlıkla yerleştirebilirsiniz..
Final needy for yoga is the bags to carry all other stuff. Even if you don’t need or have the accessorize, you are going to need one of them for carrying the mat. Because of hygienic purposes, its better to take with you your personal yoga mat and accessorize to the classes. Since the mats are wrapped like a cylinder and horizontal, you will probably find them in this form, too. Also when there small pockets in them, you can carry your keys or purses.
Nihayetinde tüm sıralanan unsurların her çeşit renkten ve desenden bulunabileceği gibi organik olanlarının da olduğunun altını çizmekte fayda olduğunu düşünüyorum.
After all is said and done, its better to add that you can find all of this stuff in every colour and design as well as in organic textile.

Popular Posts