Çekimler sırasında Madonna dinlediler

Milliyet Gazetesi - Cumartesi Eki; 31 Temmuz 2010: 7;Pelin Çini; “Çekimler Sırasında Madonna Dinlediler”; http://www.milliyet.com.tr/Cumartesi/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=1270391&Date=31.07.2010&Kategori=cumartesi&b=Cekimler%20sirasinda%20Madonna%20dinlediler; 30 Temmuz 2010.

Ece Sükan (ortada): “Çekimin bitişini ve yeni sayımızı ekip olarak şampanya eşliğinde kutladık. Victoria Beckham da bize katıldı
Vogue Türkiye dergisinin ağustos sayısının kapağında Victoria Beckham var. Derginin içinde de Beckham ile özel bir çekim gerçekleştirilmiş. Moda editörlüğünü Ece Sükan’ın üstlendiği karelerde ünlü stil ikonu kâh bir limuzinin arka koltuğunda şımarıkça uzanıyor, kâh takım elbiseli bir paparazziyi havuza tekmeliyor. Üstelik bunları yaparken üzerinde Türk tasarımcıların kıyafetleri var. Hakan Yıldırım’ın mini eteği, Yıldırım Mayruk’un mor elbisesi, Dilek Hanif’in beyaz kaftanı, Zeynep Tosun’un pelerini, Arzu Kaprol’ün şort takımı gibi... Biz de sizin için çekimde yaşananları, hazırlık aşamasını ve Beckham’la ilgili detayları öğrendik.

“Dergidekilerin dışında 50 parça daha vardı”
Ece Sükan (Moda editörü)
- Victoria Beckham ile mart ayından yani dergi çıkmaya başladığından beri görüşüyorduk. Ağustos sayısı için aklımızda Türk modasının dünya sahnesine çıkmasına dair bir konsept vardı, bunu da en iyi Victoria Beckham’ın sunacağını düşündük.
-Çekimdeki bir diğer isim Ellen Von Unwerth’di. Ellen moda sektörü için çok önemli bir fotoğrafçı.
-Beckham’ın menajeri Ellen ve ben nisandan itibaren görüşmelere başladık. Görsel malzeme transferleri ve uzun telefon konuşmaları gerçekleştirdik.
-Çekime sekiz bavul kıyafetle gittik yani dergide görülenler dışında 50 parça daha vardı. Hemen hemen tüm Türk tasarımcılardan kıyafet aldım. Gençler, yeni mezun olmuş olanlar da buna dahil.
-Çekimden bir gün öne Beckham’ın evinde prova yaptık. Kıyafetleri denedi. Gayet profesyoneldi.
-İşimiz tam bir gün sürdü. Beckham çekimde çok istekliydi, ayrılan zamandan fazlasını verdi. Çekim sonunda da hep beraber şampanyayla kutlama yaptık.
-Beckham’ın saçlarını özel olarak uzattık, birkaç gün sonra gördüğümde de aynı saçları kullanıyordu. Demek ki beğenmiş.
- Çekim boyunca fotoğrafçımız Ellen’ın seçtiği müzikleri dinledik. Özellikle akşamüstü çekimlerinde Madonna dinlemeyi severmiş. Biz de öyle yaptık.
-“Victoria Beckham esprili ve doğal biri. Çekimde ona eşlik eden modellerin sorularını sıcakkanlılıkla cevapladı, herkesle selamlaştı ve konuştu.

“Hakan Yıldırım zaten Victoria’nın tarzına uygun elbiseler tasarlıyor”
Ece Sükan Victoria Beckham çekimi için Hakan Yıldırım’ın Londra Moda Haftası’nda sergilediği 2011 kış koleksiyonundan üç elbise seçti. Gri, siyah ve beyaz mini elbiseler arasından beyaz ola çekimin limuzinli açılış karesinde kullanıldı. Sükan bu konuda “Hakan’dan bu çekime özel bir şey tasarlamasını istemedim çünkü o zaten tam Victoria Beckham’ın tarzı elbiseler tasarlıyor. Vücuda yapışan, seksi ve iddialı” diyor.

“Akşam çizimler hazırdı, dört günde de kıyafetleri diktik”
Zeynep Tosun
- Ece kafasındakileri bana anlattı, akşamına çizimi hazırladım, ertesi gün dikişlerine başladık.
-Kıyafetler dört günde dikildi. Üç alternatif oluşturdum. Kışlık deri bir elbisemi Victoria Beckham’ın ölçülerine göre diktirdim. Jarse bir elbise ve çekimde kullanılan pembe pelerini hazırladım.
-Çok seksi bir kadın. Üste oturan dar kesimler ve canlı renkler bence ona göre.
-Beckham’ı stil bakımından kendime yakın bulmuyorum ama kıyafetlerimi onun üzerinde görmek bana heyecan verdi. Giydirmeyi hayal ettiğim isimlere gelince: Chloe Sevigny, Carine Roitfeld ve Roisin Murphy.

“Seçtiğimiz şort takım Beckham’a yakışmış, fütüristik bir hava katmış”
Arzu Kaprol
- Ece ile kış koleksiyonumdaki ürünler arasından seçim yaptık. Bazı parçalar Paris’teki ofisteydi, onları fotoğraflardan belirleyip Londra’daki Vogue ofisine yollattık.
-Çekimde kullanılan büstiyer ve şort başka dergilerin çekimlerinde de kullanılmış gözde bir takım. Victoria Beckham’ın iddialı ve modern bir tarzı var. Takım onun üzerinde çok hoş durmuş. Fütüristik bir hava yaratmış.
-Beckham’ın çekimden keyif aldığını duydum. Bundan sonra yollarımız kesişir diye düşünüyorum.
-Tasarımcı olarak en büyük hayalim ise tasarladığım kıyafetleri Cate Blanchett’in üzerinde görmek.

“Çekim için kış koleksiyonumdaki kaftanın beyazını hazırladım”
Dilek Hanif
-Ece ile temmuz başında bir araya geldik. Çekimin konseptini anlattı, Beckham’a uygun olacağını düşündüğümüz parçalara karar verdik.
-2011 için tasarladığım kış koleksiyonumdaki siyah kaftanın beyazını Beckham için hazırladım. Zaten çekimde de o tercih edilmiş.
-Victoria Beckham’ın birçok farklı modeli güzel taşıyabilen bir yapısı var. Herkesin giyemeyeceği kıyafet ve kesimler onun üzerinde şık ve elegan gözüküyor. Özellikle dar ve sert kesimleri iyi taşıyor. Renk olaraksa siyah, beyaz, kırmızı ve mor tercih etmeli.
-Beckham bir moda ikonu. Tasarımcı olarak kıyafetlerimi üzerinde görmek bana keyif verdi. Cesur şeylere açık olması, seksi ve kışkırtıcıyken zarif ve elegan da gözükebilmesini beğeniyorum.
-Beckham dışında stilimin ve tasarımlarımın üzerinde hoş duracağını düşündüğüm ünlü isimlerse Charlize Theron ve Penelope Cruz.

Popular Posts