Zootopia..

Son dönemlerde izlediğim en ama en güzel animasyondu! Şimdiden söylüyorum, önümüzdeki sene Oscar'larda kesin alır en iyi animasyonu, hiç olmadı aday olacağına çok eminim.
Bir kere hayvanlar, hayvanlar alemi üzerinden bizleri, biz insanları, birer sosyal hayvan olmamız bağlamında bir noktada biz "hayvanları" öyle güzel anlatmış ki ağzınız 5 karış açık izliyorsunuz.  Nerede ne zaman yakalarsınız bilmiyorum ama yakalar yakalamaz hemen izlemelisiniz. Şiddetle tavsiye.
Hele ki dünyanın böylesi karmaşık günlerinde öyle iyi geldi ki. Çocuklar o alt metni bizim okuduğumuz gibi okuyamayacak belki ancak şimdiden bilinç altlarına işler ve geleceği daha güzel şekillendirirler ümidini taşıdım.
Bunu düşünmek hem güzeldi, hem de böyle bir şeyin bizi o hayvanlar konumuna itenler tarafından düşünülüp filme aktarılması da fazla ironikti! O rahatsız etti ve çok üzdü ancak kim nasıl yaptıysa yapsın ortaya çıkmış olsun böyle bir şey demek de bir yerde yatıştırdı beni. Sonuçta olan oldu ve ne yazık ki elden bir şey gelmiyor.
Filme dönecek olursam, mesela başta tilki stereotipine direkt biz de düşüyoruz! Ebliyorsunuz.
Ayrıca sloan hayvanı üzerinden yavaş işleyen kağıtsal işlemler memurluğu olayyyyy
Hele son sahnedeki araba olayına bayılacaksınızzz
Yogacılar desen düş kop gülmekten bayılll
Resepsiyonist olayı ise çok ama çok iyi
Neyse daha tüyo vermeyim, acil gidin izleyin diyim ;)

Popular Posts