Side Effects..

Ne yazık ki bu filmi spoiler'sız yorumlamak, sanırım mümkün değil. Ancak sanırım şunları söyleyebilirim. Bir kere iyi bir film, sıkı bir film. Çok sevdim. Öyle yerlere düşüp ağzım bir karış apışıp kalmadım (sanırım benim the most beğendiğim film tanımım bu:) ) ancak severek izledim. Sonunu ben de bilemedim, sürprizli olması da sevmemin en büyük nedeni oldu.  Hoş ben filmi Channing amcanın diye izlemeye karar verdim, ancak ne zaman ki yönetmenin Schumaher olduğunu ve ... da oynadığını gördüm aha dedim bu sever harbi, film gibi bir filmini izleyeceğim dedim. Hoş anlaşıldı ki aslında amcam tam bir süs bitkisi kıvamında olaya ve filme yerleştirilmiş! Üzgünüm fanları ancak olur da siz de sırf onun için izleyecekseniz (tabii bu zamana değin izlemediyseniz) hiç boşuna heveslenmeyin, çünkü yok öyle bir şey. Ee bu açıdan beni tatmin edemedi deeeermişim :p Aaa bir de demeden geçemeyeceğim: amcam süs bitkisi olarak da yer alsa gördük ki o gıcık kurallarından ahan da bir gram taviz vermemiş! Gıcık işte gıcık ıyyy..
SPOILER
Tabiri caizse klişe ifadesiyle sol gösterip sağ vuran filmlere, senaryolara bayılırım. O yüzden tam da böyle olan bir film olduğu için sevdim. Zira ben silah endüstrisi ve ilaç endüstrisine gıcık olan biri olarak olaya tabii ki balıklama atladım. Zaten film de gördüm ki onu istemiş. Ve konu olan olay da zaten çok acı ki bizim bu önyargımızı kullanmak suretiyle vuku bulmuş! Ne acı...  Fakat o Victoria's Secret poşetini gördüğümde bir gariplik olduğunu anlamıştım, ancak kendime endüstriye karşıt olmaya o kadar şartlandırmışım ki onu saçma ve kötü bir ürün yerleştirme olarak değerlendirip geçtim. Ee tabii bundan bilimum ürün yerleştirme makalesi ve hatta bir de kitabı olan biri olmamın da etkisi vardır! Bir de kötü bir uygulama olarak da yer alması da markanın kendisi açısından ekstra değerlendirilmesi gereken bir konu orası ayrı!
SPOILER END
Geyik olmayan iyi bir hafta sonu filmi ise tercihiniz bence izleyin derim. Hem önyargılarımızın bile nelere kadir olabileceğini tokat gibi tecrübe edin!

Popular Posts