yılın düğünü (en azından vampirler aleminde!)..

Twilight the Breaking Dawn serisinde her şey bir kenara bırakıldı, varsa yoksa Bella’nın gelinliği… ee durum böyle olunca bir mercek altına yatıralım dedik… Efendim kızımız, Bella Swan (Kristen Stewart) tamı tamına 35,000 dolarlık bir Carolina Herrera imzalı gelinlik giymiş meşhur düğününde..
Canım Carolina, kitapların yazarına ve yönetmene gelinliği beğendirmek için tam 10 skeç çizmiş.. sonunda da muradına ermiş.. Gelinliğimiz el yapımı ve özel dikim.. Kristen Stewart’ın vücut ölçülerine göre 6 aylık bir çalışma ile işlenmiş ilmik ilmik.. tam 4 terzi ve baş tasarımcı Herrera’nın kendisi tarafından bizzat dikilmiş..
Saten ve Fransız ‘Chantilly’ adlı özel dantelinden dikilen gelinliğin boyundan teee kuyruk sokumuna değin tüm sırt bölgesinde ve eteğinin uçlarına değin; resimde de arz-ı endam ettiği gibi 152 düğme kullanılmış.
Ve yine resimde görüldüğü üzere küçük ve romantic bir Carolina sürprizi ile son düğme, elbisenin kol ucunda, tamda küçük parmak ucunda ön gövde kısmıyla birleşiyor.. bu bağlamda her kolda ayrı ayrı ekstra 17şer düğme daha kullanılmış. Yani efem, 2012 koleksiyonunda yer alacağı şimdiden müjdelenen gelinlikte toplamda 186 düğme işlenmiş.
Nam-ı digger ‘ölüm bizi ayırana kadar’ elbisemizin altına ise (Carrie’mizin kulakları tın tın etsin) şöyle bol taşlısından ve 4 1/4-inch’lik topuklarıyla 1,295 dolarlık bir (ee Swan’ımızın kocasının yüz yıllık aile bütçesine de bu yakışırdı) Manolo Blahnik topuklularımız uygun görülmüş..
Gelin ayakkabımızın iki rengi daha varmış, duyurulur..
Bu arada ayrıcana belirtmek gerekiyor ki, Herrera tasarımı uygun görülen, ilk düşünülen tasarımcı değil. Dokuz tane daha skeç hazırlanmış ama sonuç Herrera’cıktan yana olmuş..  Ne diyelim, gökten 3 elma düşmüş, darısı bizim de başımıza :p…

Referans: http://fashionnewslive.com/2011/12/10/twilight-breaking-dawn-part-1/

Popular Posts