Gossip Girl'in ikinci şansından seçmeler.. / From Gossip Girl's 2nd chance for me..

Enteresan bir şekilde Gossip Girl’e verdiğim ikinci şans devam ediyor. 2. bölümü ("The Undergraduates," 4X03) de seyredebildim. Bu sefer konu FNO gecesinde de geçiyordu. Bu bağlamda hem Serena’nın hem Blair’in geceki elbiseleri görülmeye değerdi. O gecem Blair’inki bence daha iyiydi ama.
Its interesting but somehow I made it to the 2nd episode ("The Undergraduates," episode 4X03) of Gossip Girl on the way of its 2nd chance for me. The story was also taking place in a FNO night also. In that night Blair’s dress was better than Serena’s in my opinion.
Şu yeni kızın (Spark) FNO tshirt’lü kombinini ise gerçekten çok beğendim.
Also the FNO t-shirt combination of new girl’s (Spark) was really good.


Bunların dışında Serena’nın okulun ilk günü giydiğim elbiseye bayıldım. Rengi ve modeli olaydı. Bağlama stili de çok yaratıcı ve trendy’di ama herkese, bana yakışır mı emin değilim. İkinci günü giydiği mini etekli giysi de bence hoştu..
Beside these, the dress which Serena wore on her 1st day to the college was really pretty. The colors and the style were cool. Wrapping style for the belt was so creative and trendy. But I am not sure if it can look good on everybody, me!..

Popular Posts