Cake..

En baştan uyarıyorum; anne olanlar, hala olanlar ve tabii ki teyze olanlar izlememeli! Zira ortaya koyduğu konu çok hüzünlü. Ancak ben yine, sinefil yapımla, konusunu bilmediğim filme badozlama dalma huyumla izlemiş bulundum, orası ayrı :/
Gel gör ki J. Aniston hayatının rolünü oynamış. Nerede o rom-com kızı. Acayip iyi oynamış, Altın Küre’yi dibine kadar hak etmiş ve Oscar adaylığında resmen hakkını yemişler. Zira aday olup kesinlikle o kazanmalıydı.
Tamam Still Alice’de J. Moore da iyi oynamış ancak bir hastayı oynamak bence daha kolay, paso acı ve depresyon içinde olan bir kadını oynamaktan. Evet Wild ile Reese W. da aday ama o da normal bir rol kanımca. Dediğim gibi fiziksel değişimi vb. çok iyi yansıtmış ancak yapımın başarısı yine kanımca.
Neyse efem film çok hüzünlü, 3 tane baba ‘ne alaka şimdi’ noktası var [tren-kekçi kız-Riverside] ancak yine de içine hemen alan bir yapısı ve dediğim gibi Aniston’ın harbi iyi oynanmış muhteşem dönüşümü var işin içinde. En baştaki kriterde değilseniz kesin bakın derim.. 

Popular Posts