Bardabas - Sirk temalı Mayıs 2014 kutusu..

Çok ama çook keyifli bir Bardabas kutusu daha var karşımızda! Teması 'sirk'!
Neden mi çok keyifli? Çünkü yeğenimden biliyorum ki evde tiyatro, sinema gibi bir oyun kursun, bizi de oturtsun izletsin, en sevdiği ise bilet kesmek! Bunun dışında da patlamış mısır olayına tapar! Ama evdekini sevmez, illa sinemadaki gibi pakette olacaktır! Hiç unutmam, bir kere dışardayken, sinemanın önünden geçerken, arabayı durdurtup kenara çektirmişliği ve bekletip ablama gidip 2 kutu popcorn aldırmışlığı ve arabada, kalanı da evde yemişliği vardır! [2 kutu olmasının sebebi, kendi paketini kimselerle paylaşmak istememesi! rezillik :)]
Bu nedenle bu 2 muhteşem! sevimliliğin, Bardabas Mayıs kutusunda bir araya getirildiği görünce hem çok şaşırdım hem çok sevindim. Hoş şaşırmamam gerekiyor, çünkü her zaman çok düşünülmüş aktiviteler oluyor ve ağzımı bir karış açık bıraktırıyor.
Hemen daha fazla uzatmadan aktivitelere geçiyorum o zaman ;)
  • Tabii ki sirk deyince ilk akla gelen şapka olayına girilmiş: renkli şeritleri, pulları vb. ile çok cici bir huni karton şapka yaratılıyor.
  • İkinci aktivite de buna eşlik ediyor ve çokkk tatlı bir, XXL boy :) palyaço kravatı yapılıyor: düğmeleri, parlak kağıt-ipleri, pulları vb. ile.
  • Yeğenimin tee Amerika'da geçen ay kavuştuğu Bardabas dinozor kutusunda en sevdiği aktivite olduğunu söylediği alçı boyamanın bir şekli de alçı sirk figür boyama olarak Mayıs kutusunda yer alıyor (işte buna bayıldım ;)).
  • Kıvır kıvır palyaço ise acayip enteresan ve çok eğlenceli bir aktivite gibi duruyor bence, zira hiç bu tarz yapmadık yeğenimle. Renklendiriyoruz, kesiyoruz, kıvırıyoruz ve raptiyeyle tutuşturuyoruz. Hepsi bir arada! Süpper..
  • Fil aktivitesinin kumaş parçasına bayıldım, onu baştan söyleyim ;) Rengine, kadifemsi kuması, parlakları vd. hepsiyle tam bir Hint sirk fili yapmak için biçilmiş kaftan, kelimenin tam anlamıyla. Kumaşa dokunma yoluyla texture üzerindeki farklılıkları hissetmelerini sağlamak da +'sı ;)
  • Veee tam yeğenimlik kısma geldi sıra: sirk için davetiye ve bilet hazırlama! Harika... eminim sırf bu aktivite-oyun için değil, birçok aktivitesi için kullanacak.
  • Sürprizi sona bıraktım! İnanmayacaksınız ama aktivite poşetinin içinden, patlatmak için 1 torba mısır tanesini çıktı! Hem de yeğenimin sevdiği gibi, katlayarak orijinal karton kabından yapmalık el işiyle! Çok tatlı... ve kabın sinema-animasyon geceleri için de tekrar tekrar kullanılacağı şimdiden belli:)
  • Her ay olduğu gibi Bardabas kitabı da temayla ilintili öyküsüyle kutudaki yerini almış tabii ki ;)
  • Ve tabii ki her güzel özel günü hatırladığı gibi Bardabas, Anneler Günü de unutmamış ve çok tatlı iki boyutlu çiçeklerle süslemelik, kumaş vazosuyla, yazısıyla tam teçhizatlı bir kart yapabilmek için gereken her şeyi kabına eklemiş.. Tebrikler..
Ayrıca anneleri sadece kartla sevindirmemiş, hem Butigo için hem de Hazinem adlı internet sitelerindeki alışverişlerde kullanmalık tam 2 tane indirim çekini veeee çok tatlı bir, fil objeli kolyeyi de Bardabas annelerine hediye etmiş! Helal olsun.. tüm o düşünceli Bardabas annelerine, teyzelerine...

Popular Posts