saç tebeşiri gerçeği!..

teee ne zamandır. Cup of Jo'da okuduğumdan beri denemeyi çok istiyordum. zira yine teee ne zamandır hep, saçımın minik bir tutamını mor ya da mavi olarak boyamayı çok istiyordum. ama ne zaman bir kuaföre söylesem hep kırk dereden su getirtip 'yok senin saç koyu (kestane), o yüzden o tutamın rengini açıp boyamazsak boya tutmaz' diyip durdular. ben de o kimyasalı almamak için cesaret edemedim. sadece bir kere açtırmadan mavi yaptırdım. gecesine ilk duşta akıp gitti:/ ama ne zamanki ilgili post'ta saç tebeşiri diye acayip kolay bir şekilde tam da istediğim şeyi yapabilecek bir ürün olduğunu gördüm, gözlerime inanamadım. Amazon'a o kadar shipment'ı bayılmamak adına bugüne değin sabrettim ve muradıma erdim. hem de Amazon'dan 16 dolara.. 2 dk.da tam istediğim gibi oldu.
kullanımı inanılmaz kolay. istediğin tutamı hafif ıslatıyorsun ve sürüyorsun tebeşiri altlı üstlü. ellerin biraz boyanıyor ama suyla hemen akıp gidiyor yıkayınca. sabitlemek adına da; tutamı, saç düzleştirici ya da saç kurutma makinesiyle hemencecik kurutunca viola... istediğin renk, tam da tebeşirin rengindekiyle aynı şekilde saçında yer alıyor.
aldığım Masters Pastel markası, sitede en çok tercih edilenmiş. teklilerine kıyasla böyle 24'lüsünü almak daha ekonomik. hem marka da kaliteli bişi. bi de renkli tüylü minik toka hediyesi var:)
'senin niye saç foton yok' derseniz; henüz bir kere, koyu pembeyi denedim. telaştan çekemedim fotosunu. kısmet 2. denemeye diyim ;)

Popular Posts