The Affair.. [süper bir yeni dizi]

Dexter komple bitti, Masters of Sex sezon finali yaptı, Downton Abbey de tek başına kesmiyor, vampirliler de The Strain ile iyice cıvıdı diyengellerdenseniz size müthiş bir haberim var: The Affair!
Aylar öncesinden ShowTime'ın deli gibi reklam yaptığı, bizi manyak gibi meraklara gark ettiği dizi sonunda geçen Pazar start verdi. Bin şükür. Ve pilot bölümüyle, en azından beni, çok ama çok tatmin etti. Her dakika yüreğimi ağzımı getirdi, tam istediğim ve ne yazık ki hiçbir Türk dizisinin yapamadığı şekilde (hoş bu da ayrı bir post konusunu, zira üniversitede senaryo dersinde, bizzat kendimde tecrübe ettiğim üzere bence toplum olarak bizim böyle bir yeteneğimiz yok, ne yazık ki:( hep klasik o bildik Türk filmi klişelerine dönüyoruz :( ) bir sonraki adımını tahmin edemeyeceğimiz şekilde kurgulanmış harika bir yapım olarak yer aldı. Umarım ABD'de bu gece yayınlanacak ve muhtemelen yarın da bizdeki sitelere düşmüş olacak 2. bölümü de böyle olur ve hep bu şekilde devam eder.
Demem o ki, hazır 2. bölüm daha yayınlanmamışken hemen ilk bölümden olaya bodozlama dalın ve Dexter'cığımızla kaybettiğimiz ve o çok özlediğimiz heyecanı bir nebze de olsa yolunda başında yakalayın derim ;)

Popular Posts