Starbucks seven çocuklulara..Javamama Cafe..

Geçenlerde bir görüşme için çocukların rahat edebileceği bir kafe ve/veya restoran bulalım dedik. İnanılmaz ama 5 saat nette mesai yapıp sadece tek bir yer bulabildik. O da sadece San Diego’da iki şubesi olan Java Mama adlı bir kafe.
Javamama; tam tanımıyla, Starbucks’ın child-friendly versiyonu. Çocuklarla, neredeyse evdekinden çok daha rahat ettik. Zira en başta, çocukların hiç görmediği-oynamadığı kocaman bir oyun odasına girmesi nasılsa aynen öyle oldu. Huraaa saldırdılar her şeye. Oyuncaklar da ayrıca, öylesine sırf olması için konmuş değillerdi. Her biri gayet yaratıcı, eğlenceli ve öğreticiydi. Bir o kadar da iyi düşünülmüş, her yaşa uygun kitaplar vardı. Ayrıca Pretend City gibi, koca bir kostüm rack’i vardı. Çocuklar askılardan istediklerini alıp giyip oynayabiliyordu.
Büyükler açısından da gayet güzel ve uygun fiyatlı kahveleri vardı. Foursquare’den check-in yapanlar da ayrıca yüzde 10-15 indirim kazanabiliyorlardı. Küçükler için de mısır, yulaf gibi sağlıklı atıştırmalıklar bulmak mümkündü.
Kısacası Javamama resmen o gün ‘saved our day’. Belki bir gün bizim gibi birine faydası olur diye paylaşmadan edemedim.
Popular Posts