Jessica burnt the place!.. / Jessica yaktı yıktı ortalığı!..


In the last episode of True Blood, Jessica was awesome in one word! I have always found her very fancy and the aura of her being vamp more and more each time since the beginning but in this episode she was extremely beautiful. The very first moment she came into Fantazia and checked the people around while she was throwing her hair from here to there, she made us say wow…
The color of her hair, the thin black hair band, shadowed dark eye make-up…. They were all wonderful.. if I had had an coolness like her, I would definitely try at least one time her hair color and style..:)
But maybe underlying her style can give you an idea;) why not!..
Geçtiğimiz Pazar yayınlanan True Blood’un en son bölümünde Jessica tek kelimeyle inanılmazdı! Zaten en baştan beri kendisini çok beğenir ve her geçen gün daha bir hoş olan vamp havasına hasta olurum ama bu sefer gerçekten bambaşkaydı. Fantazia’ya ilk girip de şöyle etrafa saçlarını savurarak bakma hali offff dedirttiriyordu resmen.
Saçının rengi, taktığı o ince siyah saç bandı, koyu göz makyajı.... bence tek kelimeyle muhteşem. Öyle bir havam olsaydı saçımı ve makyajımı kesin, denemelik dahi olsa bir kereliğine yaptırırdım;)
Belki size fikir olur dedim;)

Ps. It worths the watch the scene Jessica praise the vampirism..
Not: Jessica'nın vampirizmi yücelttiği sahne ise bence bir kez daha izlenmeye değer..


Popular Posts