Hoag modası!.. / Hoag fashion!..

Evet bugünlerde çok iyi öğrendim ki insan istedikten sonra her yerde bir şekilde post yazısı çıkarabiliyor. Bizim de son 2 haftadır adresimiz Hoag Hospital Newport Beach. Durum böyle olunca gelen hemşireler, giden doktorlar, dolanan cerrahları etrafta görünce istemeden de olsa aralarında bir renk kodu olduğunu ve herkesin statüsüne göre renklendiğini rahatça keşfedebiliyorsunuz. Bu bağlamda moda ve stil olarak dikkatime çekenleri de bir post olarak rahatça toparlayabildim. Buna göre;
Hemşireler genelde lacivert giyiyor. Ama acil servis hemşireleri bordo..
Formalarını çeşitlendiren ise isim ve konumlarını yazan yaka kartlarının klipsleri olur. Kadın hemşireler genelde taşlı ve renkli süslü süslü klipsler kullanıyor.
Doktorlar ise poliklinikte beyaz giyerken, acilde açık yeşilin bir koyusunu giyiyor.
En az aksesuarı olanlar olarak yer alıyor. Zira kadınlar için birbirini farklılaştıran tek şey saçlarının şekli oluyor. Önlüklerinin altına normal kıyafet giyseler de bizdeki gibi açık değil, önü hep kapalı olduğundan giysileriyle de farklılaşamıyorlar..
Cerrahlar ise en açık turkuaz renkten giyiniyor...
“Kafalarına göre” ifadesi cerrahların renklendirmesini en iyi anlatan cümle. Çünkü desenli desenli, çiçekli böcüklü bir ton farklı şekilde kafalarına boneler geçiriyorlar ve inanmazsınız o halde kafeteryada bile geziyorlar..
Belki ilerleyen günlerde renk ve statü ilintili hiyerarşiyi çözdükçe aktarmaya devam edebilirim...
Recently I have learnt that when you look careful enough you can write any kind of post. Last 2 week my address was Hoag Hospital Newport Beach. So that I found out that there is color and status related hierarchy between the nurses, doctors and surgeons. Moreover I put out a fashion and style about their clothing.
First of all, RNs wear navy blue in general. But in ER they wear dark red..
Their basic style trick is their badge holder. Generally they are sparkling and colorful.
Doctors are wearing white aprons (but light green in ER) and they close their front. So the clothes inside do not different them. Unfortunately just the hair style separate them from each other.
When It comes to the surgeons, they are the luckiest ones. Cause with their caps which are in lots of color and designed can be full of flowers or bugs or anything else. They even wear them in cafeteria.
So, more and more each day, as long as I learn more about their color and status related hierarchy, I can write posts about them more in the future guys;)

Popular Posts